Témou jednej hodiny biológie v piatom ročníku boli zvieratá - konkrétne tie, ktoré žiaci doma chovajú. Naše piatačky si pripravili veľa zaujímavých informácií pre svoje spolužiačky.
Napríklad o korytnačke:
"Korytnačka, druh zelenkastá, má špeciálnu lampu na ohrievanie. Má veľké terárium, papá šaláty, no aj melón, hrušku a podobne. Cez zimu ju musíme zazimovať na záhradu. Je ťažké zistiť, či je to dievča alebo chlapec. Narastie do šírky, aj do výšky. Vie dokonca tancovať, keď ju poškrabkáme na zadnici."
O zajacovi:
"Náš zajačik je šedej farby, ale takým zajačikom sa hovorí, že sú modrí. Rada sa túli a rada sa so mnou hrá. Ňufke je príjemné, keď ju šrkabkám za uškom a hladím ju pri líčkach. Ňufku mám veľmi rada."
O psíkovi:
"Labrador biely je čistokrvný pes. Náš sa volá Alan. Má 4 roky, živí sa granulami a nejakým ovocím. Potrebuje prechádzky trikrát denne a samozrejme lásku a hranie. Labrador môže byť ešte čierny a hnedý. Náš Alan je biely a teraz, keď je veľký, tak na chrbte má zlatý pás. Je to moje všetko. Rád sa so mnou mojká a miluje škrabkanie na brušku."
No najväčšie prekvapenie zažili žiačky na konci hodiny. Navštívila ich malá opička Ema. Nie je to žiadny výmysel, ale naozaj opičku Emu, druh Tamrín Pinči, chovajú spolu s rodičmi súrodenci Janko, Kristínka a Barborka Tuchyňoví. Predstavili ju dievčatá a prezradili napríklad, že je veľmi prítulná, má rada ľudí, ale nie príliš veľký hluk. Ako každé domáce zviera musí mať zabezpečené vhodné podmienky, aby bola spokojná a zdravá. Živí sa mäsom, červíkmi, sušenými hrozienkami a každý deň čerstvým ovocím. Potrebuje svoj priestor, napríklad klietku, kde môže oddychovať a spať. Treba sa s ňou hrať, v klietke musí mať lano, aby mohla liezť a arabskú gumu, aby si mohla brúsiť zuby. Dievčatá tiež prezradili toto:
"Kúpeme ju každý deň. Veľmi rada skáče po ľuďoch. Berieme ju von, aby zisťovala, čo je okolo nás. Dávame jej orechy, piškóty, miluje hrozno a banány."
Veríme, že takého rovesnícke a zážitkové umenie našich žiakov zaujalo a okrem zážitku si z hodiny odniesli aj vedomosti do ďalšieho štúdia.