Po roku sa v mestskej športovej hale v Bánovciach nad Bebravou (7.6.2025) konal 8. ročník medzinárodného turnaja a 4. ročník Memoriálu Jaroslava Šelestiaka. Z turnaja sa, čo sa týka počtu zápasníkov, stal opäť megaturnaj, pretože na troch žinenkách sa predstavilo rekordných 264 štartujúcich z 30 klubov z Česka, Poľska, Maďarska, Rakúska, Ukrajiny a Slovenska. Stal sa tak jeden z najväčších športových podujatí konaných v Bánovciach nad Bebravou, ale aj jeden z najväčších zápasníckych turnajov na Slovensku.
Za Mestský zápasnícky klub sa predstavilo na domácej pôde 31 zápasníkov. Vo veľmi kvalitnej a početnej konkurencii sa dvom podarilo zvíťaziť vo všetkých stretnutiach. Mário Pihík a Branislav Sliepka nenašli medzi súpermi premožiteľa a stali sa tak víťazmi turnaja.
Na žinenkách bojovali aj chlapci a dievča z našej školy. Najviac sa darilo Vladimírovi Rácovi, ktorý získal bronzovú medailu. Jakubovi Filovi a Kristíne Kalačovej len tesne ušla medaila a obsadili štvrté miesto. Bodované piate miesto si vybojoval Matias Čabrák. Oliver Jánošík (8. miesto) a Samuel Starych (7. miesto) sa neprebojovali do bojov o bodované priečky.
Celkovo si naši chlapci a dievčatá odniesli 11 medailových umiestnení (2 zlaté, 5 strieborných a 4 bronzové). Až štrnástim sa v kvalitnej konkurencii podarilo obsadiť bodované štvrté až šieste miesto. Prejavilo sa to aj v celkovom hodnotení klubov, kde pohár pre víťaza turnaja si odniesol domáci MZK. Druhé miesto obsadil Corgoň Nitra a tretie BARS Bratislava.
Všetkým našim borcom ďakujeme za vzornú reprezentáciu klubu a gratulujeme k dosiahnutým výsledkom.
Ďakujeme všetkým hosťom za účasť na našom turnaji!
V neposlednom rade patrí veľká VĎAKA našim trénerom, organizátorom, rozhodcom, rodičom a podporovateľom, bez ktorých by sa tento krásny turnaj neuskutočnil.