Novinky

          • Veľké ďakujem!

            26. 9. 2025

            Chceli by sme sa úprimne poďakovať pánovi Mikušovi, otcovi našej žiačky Simonky Mikušovej zo 6.A, za jeho obetavosť a šikovnosť. Pán Mikuš nám do triedy vyrobil nové skrine a police na mieru, ktoré nám pomôžu udržať si v triede poriadok a vytvoriť tak pre všetkých príjemnejšie prostredie.

            Veľmi si ceníme, že si našiel čas a s takou precíznosťou nám pomohol. 

            Ďakujeme ešte raz!

            PaedDr. Roman Ševčík, riaditeľ školy

          • Európsky deň jazykov 2025

            26. 9. 2025

            V piatok 26.9.2025 sme si na našej škole pripomenuli Európsky deň jazykov, ktorý bol vyhlásený Radou Európy v roku 2001.

            Tento rok si žiaci 9.ročníka pripravili pútavé prezentácie pre svojich mladších spolužiakov. Takto sa hravou formou dozvedeli veľa zaujímavých informácií o anglicky a nemecky hovoriacich krajinách. Súčasťou aktivít bol aj kvíz, krátke videá a zábavné pracovné listy.

            Európsky deň jazykov sa viedol v pokojnej a priateľskej atmosfére.

            Ďakujeme všetkým za inšpiratívny a zábavný deň!

             

            Mgr. Zuzana Číková, Mgr. Andrea Janáčová

          • Vzdelávací seminár Ľudovít Štúr a mládež 21. storočia

            25. 9. 2025

            Naša škola dostala pozvanie na podujatie, ktoré sa konalo v rámci 210. výročia narodenia Ľudovíta Štúra. Na úvod nás všetkých privítala pani starostka našej obce Ing. Zuzana Máčeková, ktorá nám pustila krátky film o živote Ľudovíta Štúra. Súčasťou seminára boli aj odborné príspevky historika Trenčianskeho múzea Martina Štepa a riaditeľky Uhrovského múzea Aleny Strinžovej. Druhá časť stretnutia bola venovaná autorkám edukačnej brožúrky, ktorá nesie názov „Dobrodružstvo s Ľudovítom Štúrom - Cesta za národným jazykom“. Žiaci, ktorí boli súčasťou seminára dostali darček v podobe brožúrky a pexesa. Aj vďaka tomuto podujatiu vieme, že Ľudovít Šúr sa stal osobnosťou číslo jeden v našej histórii.

            Mgr. Katarína Galatová

          • Majstri, vicemajstri Európy a sveta na našej škole.

            25. 9. 2025

            V utorok 23. septembra sme mali tú česť vidieť na našom tréningu v telocvični ZŠ Uhrovec až štyroch medailistov z majstrovstiev sveta v zápasení:

            Tajmuraz Salkazanov – účastník Olympijských hier v Paríži, majster sveta U23, dvojnásobný vicemajster sveta a štvornásobný majster Európy

            Boris Makoev – účastník Olympijských hier v Tokiu, vicemajster sveta a bronzový medailista z majstrovstiev sveta aj Európy

            Akhsarbek Gulaev – majster Európy, vicemajster sveta U23 a dvojnásobný vicemajster Európy

            Batyrbek Tcakulov – vicemajster sveta a juniorský vicemajster Európy

                        Privítal ich zástupca starostky Dušan Čabrák a riaditeľ našej školy Roman Ševčík, ktorý je v súčasnosti aj reprezentačný tréner Slovenska pre voľný štýl.

            Všetky tieto úspechy dosiahli bývalí ruský zápasníci už v drese Slovenska. Najčerstvejšiu medailu priniesol Tajmuraz Salkanazov, ktorú si vybojoval  na septembrových majstrovstvách sveta v Záhrebe. 

            Všetci sme mali neopakovateľnú príležitosť sa s nimi odfotiť, podať si ruky – zablahoželať, prezrieť si ozajstnú medailu z majstrovstiev sveta a porozprávať sa. Nechýbali samozrejme podpisy na tričká, tenisky....

                        Našim reprezentantom patrí veľká vďaka za ich návštevu, za ich milé, skromné a priateľské správanie a za propagáciu zápasenia na našej škole.

          • Slávnostné otvorenie školského roka 2025/2026

            29. 8. 2025

            Vážení rodičia, milí žiaci,

            slávnostné otvorenie školského roka 2025/2026 sa uskutoční v pondelok 01. 09. 2025 na dolnej chodbe budovy ZŠ.

             

             - Príchod žiakov 2. – 9. ročníka  do školy (do svojich  tried) je o 7. 30 hod., ranný ŠKD nie je!

             

             - Najmenší žiaci, naši malí prváčikovia, prídu v sprievode svojich rodičov o 07. 50 hod.  (na dolnej chodbe ZŠ Vás bude čakať pani učiteľka Mgr. Ľ. Adameová). 

             

              Slávnostné otvorenie školského roka bude prebiehať od 08. 00 hod.

             

              Po slávnostnom ceremoniáli sa žiaci pod vedením triednych učiteľov presunú do svojich tried. Budú sa venovať triednym aktivitám (oboznámenie s rozvrhom, informácie k organizácii školského roka, preberanie šatňových skriniek + kontrola kľúčov od skriniek, kontrola a preberanie čipov na stravovanie...).

             

            Malých prváčikov čaká ich prvá vyučovacia hodina a rovnako je pre nich (ako každý rok) pripravený „fotokútik“, aby si domov odniesli pamiatku na tento významný deň.

             

            Odchod žiakov zo školy je približne o  10. 00 hod.

            V pondelok ŠKD ani školská jedáleň v prevádzke nebudú (pre prihlásených žiakov začnú fungovať od utorka). 

             

            Od utorka -  02. 09. 2025  - začína riadne vyučovanie podľa rozvrhu. :)

             

            Pekný zvyšok prázdnin :)

             

            PaedDr. Roman Ševčík – riaditeľ školy

          • Koncoročný výlet do metropoly stredného Slovenska

            26. 6. 2025

            Dňa 17. 6. 2025 sa žiaci šiesteho ročníka zúčastnili koncoročného výletu. Cieľom cesty bola Banská Bystrica. Našou provu zastávkou bol Tajov. Navštívili sme starootcovský dom známeho slovenského spisovateľa J. G.
            Tajovského. Pre žiakov boli pripravené zaujímavé úlohy súvisiace so životom a dielom tohto spisovateľa. Hľadali indície, ktoré boli priamo ukryté v expozícii. Pristavili sme sa aj pri pamätnej tabuli ďalšieho slávneho rodáka tejto obce, Jozefa Murgaša. Zoznámili sme sa s jeho prínosom v oblasti telegrafie a množstvom patentov, ktoré si tento vedec pripísal počas života na svoje konto. Náš výlet pokračoval do Banskej Bystrice. Tu nás už čakala naša bývalá žiačka Ema Kušnierová aj so svojimi žiakmi, ktorí nás sprevádzali centrom mesta. Žiaci z Bystrice mali pre nás pripravené informácie o jednotlivých pamiatkach, pri ktorých sme sa postupne zastavovali. Následne nás čakal rozchod a obed v tomto krásnom meste. Naše kroky poobede smerovali do Múzea SNP. Tento špecializovaný vedecký a múzejný ústav s celoslovenskou pôsobnosťou je zameraný na výskum a dokumentáciu dejín protifašistického národnooslobodzovacieho boja obyvateľov Slovenska v rokoch druhej svetovej vojny. Dozvedeli sme sa veľa o vzniku a vývoji diktatúry vo fašistickom Nemecku, o vypuknutí 2. sv. vojny a o SNP.  Po skončení prehliadky sa žiaci poprechádzali po rozsiahlom parkovo upravenom areáli, v ktorom je vybudovaný skanzen ťažkej bojovej techniky používanej v SNP.
            Poslednou zastávkou bola Laserová aréna, na ktorú sa všetci veľmi tešili. Po krátkom zaškolení boli žiaci rozdelení do tímov, nasadili si vesty, vyzbrojili sa a ponorili do futuristického sveta laser game. Všetci si užili úžasnú zábavu a dych vyrážajúci adrenalín. Laserová aréna poskytla ideálny priestor na rozvoj tímovej spolupráce, pohybových zručností a zároveň aj odreagovanie sa po náročnom školskom roku. Šťastný návrat domov bol sprevádzaný bohatým umeleckým zážitkom a množstvom pozitívnych dojmov zo získania nových vedomostí a skúseností.


            Mgr. Katarína Galatová

          • Boli sme na Titanicu...a našťastie prežili...

            25. 6. 2025

            Bratislava bola v stredu 18. júna cieľom nášho koncoročného výletu – exkurzie. Tradičnú auto resp. autobusovú dopravu sme vymenili za vlakovú na ceste tam aj späť.

            Hlavným bodom programu bola svetová výstava „Titanic“. Videli sme reálne priestory  a exponáty legendárneho parníka, ktorý klesol na dno Atlantiku 15.4.1912. Prešli sme sa aj skutočnými kajutami, salónikmi a časťou strojovne. Dozvedeli sme sa veľa podrobností o plavbe, ale aj o množstve životných príbehov, ktoré sa spojili s touto tragickou udalosťou.

            Zážitkom boli aj presuny po Bratislave, kde sme využili autobus aj vlak, čo chodí po meste (električka:-)). Videli sme Bratislavský hrad, Dóm sv. Martina, most SNP... A užili sme si aj modernú oddychovú zónu na nábreží Dunaja.

          • Škola v prírode 4.deň

            19. 6. 2025

            Dnes sme spojili príjemné s užitočným. Prešli sme náučným chodníkom, kde sme si utvrdili poznatky o prírode. V cieli sa nám naskytol krásny výhľad z novovybudovanej rozhľadne. Večer sa niesol v znamení rozlúčky - vyhodnotenie, odmeny a záverečná diskotéka. No a zajtra - hurá domov!

          • Škola v prírode 3.deň

            18. 6. 2025

            Dnes sme využili krásne počasie na športové hry, opäť sme sa vyčľapkali v bazéne. Boli sme na pošte, kde si deti v praxi vyskúšali posielanie pohľadníc. Popoludní bola aj opekačka a opäť rôzne súťaže s animátormi.

          • Škola v prírode 2.deň

            18. 6. 2025

            Škola v prírode - 2. deň

            Druhý deň v škole v prírode bol plný aktivít. Deti sa vybláznili pri rôznych športových aktivitách na detskom ihrisku i v bazéne. Prešli sme sa obcou, prezreli námestie, nakúpili suveníry. Nečudo, že sa potom po rezňoch na obede len tak zaprášilo.

          • Škola v prírode 1.deň

            18. 6. 2025

            Naši druháci, tretiaci a štvrtáci majú za sebou prvý deň v Škole v prírode. Nachádzajú sa na krásnom mieste Kysúc - Oščadnica Veľká Rača. Dnes prežili deň plný súťaží, pochutili si na výborných palacinkách a zabavili sa na diskotéke. Už sa tešia na to, čo ich čaká zajtra.

          • Starych a Čabrák bronzový v Ostrave

            17. 6. 2025

            V sobotu 14. júna sa v Ostrave konal medzinárodný turnaj v zápasení vo voľnom štýle. Mezdi takmer 140 účastníkmi  z Maďarska, Česka, Poľska a Slovenska sa predstavila aj pätica reprezentantov Bánoviec nad Bebravou. Darilo sa im celkom slušne, keďže všetci obsadili medailové pozície. Najviac sa darilo Rasťovi Šutekovi, ktorý nenašiel premožiteľa a zaslúžene zvíťazil. Presadili sa aj chlapci z našej školy. Samuel Starych a Matias Čabrák si vybojovali bronzové medaily.

            Chlapcom gratulujeme ďakujeme za vzornú reprezentáciu. 

          • Vladimír Rác bronzový

            17. 6. 2025

            Po roku sa v mestskej športovej hale v Bánovciach nad Bebravou (7.6.2025) konal 8. ročník medzinárodného turnaja a 4. ročník Memoriálu Jaroslava Šelestiaka. Z turnaja sa, čo sa týka počtu zápasníkov, stal opäť megaturnaj, pretože na troch žinenkách sa predstavilo rekordných 264 štartujúcich z 30 klubov z Česka, Poľska, Maďarska, Rakúska, Ukrajiny a Slovenska. Stal sa tak jeden z najväčších športových podujatí konaných v Bánovciach nad Bebravou, ale aj jeden z najväčších zápasníckych turnajov na Slovensku. 

            Za Mestský zápasnícky klub sa predstavilo na domácej pôde 31 zápasníkov. Vo veľmi kvalitnej a početnej konkurencii sa dvom podarilo zvíťaziť vo všetkých stretnutiach. Mário Pihík a Branislav Sliepka nenašli medzi súpermi premožiteľa a stali sa tak víťazmi turnaja.

            Na žinenkách bojovali aj chlapci a dievča z našej školy. Najviac sa darilo Vladimírovi Rácovi, ktorý získal bronzovú medailu. Jakubovi Filovi a Kristíne Kalačovej len tesne ušla medaila a obsadili štvrté miesto. Bodované piate miesto si vybojoval Matias Čabrák. Oliver Jánošík (8. miesto) a Samuel Starych (7. miesto) sa neprebojovali do bojov o bodované priečky.

            Celkovo si naši chlapci a dievčatá odniesli 11 medailových umiestnení (2 zlaté, 5 strieborných a 4 bronzové). Až štrnástim sa v kvalitnej konkurencii podarilo obsadiť bodované štvrté až šieste miesto. Prejavilo sa to aj v celkovom hodnotení klubov, kde pohár pre víťaza turnaja si odniesol domáci MZK. Druhé miesto obsadil Corgoň Nitra a tretie BARS Bratislava.

            Všetkým našim borcom ďakujeme za vzornú reprezentáciu klubu a gratulujeme k dosiahnutým výsledkom.

            Ďakujeme všetkým hosťom za účasť na našom turnaji!

            V neposlednom rade patrí veľká VĎAKA našim trénerom, organizátorom, rozhodcom, rodičom a podporovateľom, bez ktorých by sa tento krásny turnaj neuskutočnil.

             

          • Nepovinne po víne

            28. 5. 2025

            Žiaci 8. A a dievčatá z 9. A spolu s pani učiteľkami Andreou Janáčovou a Katarínou Galatovou sa dňa 27.mája  zúčastnili hudobno-poetického pásma "Nepovinne po víne" v Divadle Nová scéna, ktoré nám predstavilo
            povinnú literatúru, ako ju poznáme zo školy. Dozvedeli sme sa zaujímavou formou aj niečo viac o živote slovenských autorov, najmä z obdobia 20. storočia. Vypočuli sme si ich prepletanie vo vzťahoch i tvorbe. Šiesti herci nám ukázali spôsob, že ak sa chceme vytrhnúť z reality všedného dňa, nemusíme siahnuť po online svete, ale môžeme to skúsiť cez poéziu nadčasových básnikov.
            Mgr. Katarína Galatová

          • Vladimír Rác tento krát vicemajstrom Slovenska

            26. 5. 2025

            V Rimavskej Sobote sa konali 10. mája majstrovstvá Slovenska starších žiakov U15 v zápasení voľnom štýle. Na zápasníckych žinenkách sa predstavilo takmer 140 žiakov z 22 klubov.

            Medzi súťažiacimi bojovali aj žiaci našej školy. Samuel Škultéty si v hmotnosti do 68 kg neporadil s prvým súperom a z ďalších bojov vypadol. Viac sa darilo Vladimírovi Rácovi, ktorý v hmotnosti do 48 kg premožiteľa našiel až vo finálovom zápase. Vybojoval si tak striebornú medailu a titul vicemajstra Slovenska.

            Obaja prispeli k tomu, že v hodnotení družstiev sa Mestský zápasnícky klub Bánovce nad Bebravou umiestnil na výbornom druhom mieste.

            Blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu.

            Mgr. Milan Urbánek

          • Opäť bola prvá

            12. 5. 2025

            Naša talentovaná piatačka Agátka Šutová sa zúčastnila krajského kola Štúrov a Dubčekov rétorický Uhrovec a zapôsobila svojím výkonom na odbornú porotu. Krajské kolo sa uskutočnilo 7. 5. 2025 v Kultúrnom dome v Uhrovci. Porota ocenila Agátkin presvedčivý výkon a opäť jej udelila 1. miesto. Gratulujeme a tešíme sa na ďalší umelecký zážitok v jej podaní na celoslovenskom kole, ktoré sa uskutoční vo Zvolene.


            Mgr. Katarína Galatová

          • Slávik Slovenska - okresné kolo 

            7. 5. 2025

            V utorok 6.5.2025 sa v ZUŠ DK v Bánovciach nad Bebravou uskutočnilo okresné kolo súťaže Slávik Slovenska. V speve ľudových piesní našu školu reprezentovali víťazi z troch kategórií školského kola: Kristián Mikuš (3.A), Lukáš Kráľ (4.A) a Aneta Sečanská (9.A). V silnej konkurencii sa opäť umiestnili aj naši žiaci. 

            Tentokrát bodovali mládenci - 

            I.kategória - 3.miesto: Kristián Mikuš

            II.kategória - 3.miesto: Lukáš Kráľ 

            Srdečne blahoželáme! 

            Mgr. Katarína Chudobová 

          • Riaditeľské voľno - 2. máj 2025 (piatok)

            25. 4. 2025

            Riaditeľ Základnej školy s materskou školou, SNP 5, Uhrovec, PaedDr. Roman Ševčík, oznamuje, že v zmysle zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov z organizačných dôvodov udeľuje  žiakom riaditeľské voľno dňa 02. mája 2025 (piatok).

      • Nadpis

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

        Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

    • Prihlásenie