Mestská športová hala v Bánovciach nad Bebravou bola 9. septembra dejiskom prvého kola Slovenskej žiackej ligy – západ. Takmer 150 prípravkárov a žiakov si zmeralo sily vo voľnom štýle. MZK reprezentovalo 25 zápasníkov, ktorí si vybojovali 7 zlatých, 9 strieborných a 6 bronzových medailí. Za MZK štartovalo aj osem zápasníkov zo školského strediska z Uhrovca. Najviac sa darilo Samuelovi Hankovi, ktorý si vybojoval prvé miesto. Marián Janáč a Matias Čabrák obsadili druhé miesta. Bronzové medaily si vybojovali Samuel Starych, Kristína Čabráková, Vladimír Rác a Samuel Škultéty. Matthias Kováč podal bojovný výkon, ale na medailu to nestačilo a obsadil šieste miesto.
Všetci naši reprezentanti sa však pričinili o to, že v konečnom hodnotení klubov sme na priebežnom prvom mieste s náskokom až 31 bodov pred Duklou Trenčín a Corgoňmi z Nitry. Chlapcom a dievčaťu gratulujeme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu.
Výsledky všetkých zápasníkov MZK sa môžete dočítať tu:
http://www.zapaseniebn.sk/mzk-opat-prevalcovala-konkurenciu/