Z iniciatívy Rady Európy v Štrasburgu sa Európsky deň jazykov (EDJ) oslavuje každoročne 26. septembra už od roku 2001. Aj my v našej škole si tento deň každoročne pripomíname a tým vyjadrujeme dôležitosť učenia sa cudzích jazykov.
Tento rok sa do podujatia zapojili žiaci siedmeho, ôsmeho a deviateho ročníka. Na hodinách angličtiny a nemčiny sme sa spolu vybrali na „Jazykovú cestu naprieč Európou“. Spoznávali sme rôzne európske jazyky, ich pôvod, identitu, ich príbeh. Dozvedeli sme sa, ako sa povie „ďakujem“, „ahoj“, či „ako sa máš“ po fínsky, maltsky, slovinsky, rumunsky, či švédsky. Počítali sme v týchto jazykoch do desať a identifikovali jednotlivé krajiny na mape Európy. Veľa sme sa počas podujatia naučili, no aj zabavili a predovšetkým opäť utvrdili v tom, že cudzie jazyky sú nielen dôležité, ale aj zaujímavé a k životu potrebné.
Mgr. Andrea Janáčová
