Dňa 22. apríla si viac ako miliarda ľudí na svete pripomína DEŇ ZEME. Výnimkou nebola ani naša
škola. Tento sviatok sme si pripomenuli v priebehu týždňa od 24. do 28. apríla 2023 ktorý sme nazvali
Týždeň pre Zem.
V pondelok 24. 04. 2023 boli žiaci 2. stupňa zapojení do rôznych aktivít súvisiacich práve s Dňom Zeme. Jednou z nich bola súťaž „Odpad ako umenie“. Žiaci priniesli z domu odpadový materiál a spoločne z neho
vytvorili umelecké dielo na tému „Olympijské hry Paríž 2024“. Potom si každá trieda pozrela
zaujímavý dokument – témou bolo spracovanie zálohovaných PET fliaš a plechoviek. Ďalšia aktivita
súvisela so spoznávaním liečivých rastlín.
Okrem toho prebiehalo celotýždňové podujatie „Vyčistime si Zem“. Jednotlivé triedy boli
zodpovedné za čistotu a poriadok v okolí školy. Poslednou aktivitou bola „Súťaž o najčistejšiu
triedu“.
Dúfame, že sme touto cestou prebudili u žiakov záujem o ochranu životného prostredia a veríme,
že Matka Zem je nám za to vďačná.
Mgr. Zuzana Číková